Artner Margit grafikusművész
Artner Margit grafikusművész
(Budapest, 1954. január 16.)
1968-72: Képző- és Iparművészeti Szakközépiskola, ötvös szak. 1972-től könyvekhez (Corvina, Móra Könyvkiadó) napi- és hetilapokba készít illusztrációkat. 1974 óta foglalkozik a munkásságának legjavát kitevő rézkarccal. Képeinek témái álom és ébrenlét között lebegnek. Részletekbe menő pontossággal ábrázolja a számára fontos dolgokat: füvet, fát, kavicsot, az Unikornist, az árkádok geometrikus díszeit.
Egyéni kiállítások
1982 - Csepel Galéria, Budapest
1986 - Iskola Galéria, Budapest - Falusi Galéria, Perbál
1987 - Dürer Terem Budapest
1989 - Berettyóújfalu - Kastély Szálló, Szirák
1990 - Veszprém
1992 - Dombóvár Galéria
1993 - Iskola Galéria, Budapest
1994 - Arte Galéria Sharah, Keszthely
1995 - Városi Kiállítóterem, Kalocsa - Rákóczi Múzeum, Sárospatak - Hotel Aquincum, Budapest - Keve Galéria, Ráckeve
1996 - Kossuth Klub, Budapest - Márki Sándor Múzeum, Sarkad - Mecénás Galéria, Zalaegerszeg - Budapesti Evangélikus Gimnázium, Budapest - Újlipótvárosi Klubgaléria, Budapest
1997 - Dunakeszi
1998 - Szirák
1999 - Kortárs Galéria, Budapest
2000 - Rétság
2001 - Petró Galéria, Nagykanizsa
2002 - Csikihegyek Galéria
2005 - Kortárs Galéria, Debrecen - EuróKlub Galéria, Budapest.
Válogatott csoportos kiállítások
1985 - XIII. Országos Grafikai Biennálé, Miskolci Képtár
1993 - Országos Képző- és Iparművészeti Pályázat, Kecskeméti Képtár
1996 - Magyar Illusztrációk, Magyar Intézet, Berlin - XVIII. Országos Grafikai Biennálé, Miskolci Galéria, Miskolc - Magyar-Olasz Kortárs Illusztráció, Vigadó Galéria, Budapest, valamint egyéni és csoportos kiállításokon vett részt Németországban, Japánban, Svédországban, Olaszországban és Cipruson
grafikusművész
https://artline.hu/portfolio_02-artner

„Nincs rajta bombázó, háború és pusztulás, de mégis ijesztő”
– interjú Nagy Gábor Györggyel

“Legszívesebben kilőném magam a Holdba.”- gondolják nagyon sokan, emberek, akik szorongatva érzik magukat a változó klíma, az egyre jobban begyűrűző háborúk vagy éppen a szélsőséges politikai harcok miatt. Nagy Gábor György is eköré, a kilövés előtti pillanat vagy inkább a kilövés utáni csend köré szervezte A Föld végső elhagyásának lehetséges érintői című kiállítását, amely december 1-től február 28-ig látogatható.
Karantén alatt készített csendéleteket, veszélyes repülőket, kondenzcsíkokból felépített geometrikus sorozatot is láthatunk a kiállításon. Hogyan kapcsolódnak egymáshoz ezek témák?
A repülős képek abban az időben kezdtek el készülni, amikor a gyerekeim elköltöztek Magyarországról, akkor több minden készült ezzel kapcsolatban, ami repülős, mert repülővel mentek el.
A Újbuda Galériában láthattuk néhány éve. Eltépett szív volt a tárlat címe, ahol is repülők téptek szét szíveket.
A tépés, mint kompozíció, egy nagyon egyszerű dolog. Mindig figyelem a vizuális környezetet, és ha megnézzük például a Lewis Straus nadrág „ezeréves” logóját, ugyanez a forma köszön vissza csak másképp: ott két ló húz két irányba. Ez a kompozíció valamikor nagyon megtetszett, így megcsináltam szívvel és repülőkkel. A művészet mindig fel van fedezve, csak átalakul, vagyis valahonnan a vizuális információt leszedjük, ellopjuk, lerajzoljuk...
megtekinthető B32 Galéria és Kultúrtér
Cím: 1111 Budapest, Bartók Béla út 32.
Jauri

Artner Margit grafikusművész grafikusművész
1
Artner Margit grafikusművész